Minkä värisistä kukista pidät eniten? Mitä väriä puet päällesi mieluiten? Mitkä asiat tuovat väriä elämääsi vai ovatko värit juuri nyt kadonneet?
Naistenpäivät kokoavat eri-ikäiset naiset värikkääseen viikonvaihteeseen, jossa leikitellään väriteemalla toiminnallisin menetelmin. Viikonloppua vietetään Perheniemen kartanon upeissa tiloissa kiinnostavasta opetuksesta, luovista työpajoista ja keskinäisestä yhteydestä nauttien. Opiston keittiön herkulliset, kasvispitoiset ateriat brunsseista iltapaloihin rytmittävät ohjelmaa. Oman elämän värejä tutkitaan osaavien opettajien johdolla mm. kirjoittaen sekä maalaten ja värianalyysistakin saadaan maistiaisia. Kirppis Kivijalassa voi tehdä oman sävyisiä löytöjä ja illalla saunan löylyt kutsuvat rentoutumaan.
Emme tietenkään unohda harmaan ja mustan sävyjä. Nekin kuuluvat elämään. Välillä voivat haastavat elämäntilanteet ja niiden mukanaan tuoma suru, väsymys, uupumus tai masennus synkistää mielenmaisemaa. Jumala on kuitenkin luvannut antaa meille yltäkylläisen elämän. Hän virvoittaa väsyneen ja antaa heikolle voimaa. Hän tietää kaikki elämämme värit.
Tule virvoittumaan ja voimaantumaan naistenpäivien lempeässä ilmapiirissä! Tule sellaisena kuin olet, kenties saat uusia sävyjä elämääsi!
Naistenpäiviä emännöivät
Naistenpäivät alkavat perjantaina klo 16.30 ilmoittautumisella ja päivällisellä, ja päättyvät sunnuntaina klo 11.30 alkavaan lounaaseen. Yhteistä ohjelmaa on yhteensä 15 tuntia.
Ilmoittautuminen sähköisellä lomakkeella
Tiedustelut: opisto@perheniemi.com tai p. 05 757 4100
Muutokset mahdollisia.